Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'custom_excerpt_length' not found or invalid function name in /sprzatanie-biura/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Odnawianie posadzki w biurze

Utrzymanie posadzki biurowej w dobrym stanie nie zawsze jest możliwe. Gdy wszystkie techniki czyszczenia i metody konserwacji zawodzą, przychodzi czas, aby pomyśleć o odnowieniu podsadzki. Nakładanie polimerów, akryli czy krystalizacja? Co wybrać? Warto przyjrzeć się tym metodom nieco bliżej.

Nakładanie powłok polimerowych

 

Polimeryzacja (akrylowanie) polega na nakładaniu twardych powłok na posadzkę w celu jej konserwacji. Najpierw maszynowo czyści się całą powierzchnię, aby pozbyć się starej warstwy zabezpieczającej. Kiedy podłoga wyschnie, nakłada się na nią warstwę powłok polimerowych i dokładnie się je rozprowadza poprzez późniejsze polerowanie. Nakładanie polimerów pozwala przedłużyć okres użytkowania posadzki, gdyż chroni ją przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoka polimerowa pozytywnie wpływa też na estetykę, dając efekt tzw. „lustrzanej podłogi” i skutecznie zabezpiecza przed wszelkimi rodzajami brudu.

Jeżeli połysk nie jest efektem pożądanym, można zastosować bardziej matowe polimery. Trwałość, ochrona przed uszkodzeniami i efektowny wygląd to nie jedyne zalety akrylowania. Dzięki powłoce polimerowej podłoga zyskuje również właściwości antypoślizgowe. Dodatkowym plusem jest to, że na odnowionej tą metodą posadzce osadza się mniej kurzu i pyłu. To z kolei pozwala zaoszczędzić na środkach utrzymania czystości. Żadna podłoga nie będzie służyć wiecznie, jednak dzięki akrylowaniu można znacznie przedłużyć żywotność posadzki. Polimery, które ścieramy podczas użytkowania, można bowiem sukcesywnie odnawiać.

 

Krystalizacja posadzki

 

Krystalizacja jest uznawana za najbardziej skuteczną formę odnawiania posadzki z marmuru, konglomeratu, trawertynu, wapienia i granitu. Efektem tego procesu nie jest bowiem powstanie powłoki zabezpieczającej, ale reakcja chemiczna, która prowadzi do wniknięcia środków impregnujących w podłoże. Dzięki temu posadzka staje się twardsza i nieporównywalnie bardziej odporna na uszkodzenia. Ma też głębszy połysk oraz lepsze właściwości antypoślizgowe.

Jak wyglądają prace? Najpierw szczegółowo sprawdza się stan całej powierzchni, która ma zostać odnowiona. Później następuje równanie posadzki i szlifowanie za pomocą specjalnych wkładek diamentowych. Ostatni krok polega na zastosowaniu materiałów ściernych o bardzo drobnym ziarnie oraz środków krystalizująco-impregnacyjnych. Daje to efekt lustrzanego połysku, a także wzmacnia powierzchnię, czyniąc ją bardziej twardą i nieprzepuszczalną.

Google Plus