Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'custom_excerpt_length' not found or invalid function name in /sprzatanie-biura/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Mycie elewacji – co możesz zlecić firmie?

Tynk, cegła, kamień, beton, szkło, płyta – bez względu na to z jakiego materiału wykonana jest elewacja Twojego domu czy budynku firmowego z czasem powierzchnia szarzeje, blednie, pokrywa się warstwą zanieczyszczeń. Jeśli chcemy przywrócić ją do stanu pierwotnego, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy sprzątającej.

Specjalizujące się w czyszczeniu elewacji firmy dysponują najnowocześniejszym sprzętem i środkami chemicznymi, dzięki czemu są w stanie usunąć brud z różnych rodzajów materiału i przywrócić elewacji dawny wygląd.

 

Wysokociśnieniowe czyszczenie elewacji

Metoda ta polega na czyszczeniu powierzchni gorącą wodą pod wysokim ciśnieniem. Do tego celu niezbędne są myjka ciśnieniowa (karcher), woda, podgrzewacz, agregaty, rusztowania. Ciśnienie zostaje dobrane do rodzaju materiału, tak, by nie został on uszkodzony. Pozwala to na usunięcie nawet dogłębnych zabrudzeń zgromadzonych w szczelinach.

 

Piaskowanie

W piaskowaniu zamiast wody stosuje się drobne kruszywo, które na elewację napyla się pod ciśnieniem. Pozwala to na szybkie i skuteczne usunięcie brudu z danej powierzchni. Metoda ta jest jednak dość inwazyjna i nie pozostaje bez wpływu na czyszczony materiał, np. może powodować zniszczenie lica cegły. Piaskowanie można również przeprowadzić z dodatkiem wody (hydropiaskowanie). Ta metoda sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy powierzchnia zabrudzona jest tłustymi, smolistymi substancjami.

 

Impregnacja

Po umyciu elewacji warto zastosować na powierzchni odpowiedni impregnat. Zabezpieczy on tynk czy kamień przed wodą i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Co więcej, stworzy warstwę zapobiegającą wnikaniu brudu oraz powstawaniu wykwitów z mchu, glonów czy grzybów.

 

Mycie powierzchni szklanych

W nowoczesnych budynkach spora powierzchnia elewacji wykonana jest ze szkła. Również wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która dysponuje specjalnym sprzętem i środkami chemicznymi. W przypadku mycia szyb, których wysokość nie przekracza 20 metrów kwadratowych (licząc od ziemi) możliwe jest zastosowanie kijów teleskopowych. Prace na wysokościach wymagają już bardziej profesjonalnego wyposażenia, np. alpinistycznego. Duże znaczenie ma również rodzaj zastosowanych środków czyszczących. Dzięki nim na powierzchniach szklanych nie powstają smugi.

Google Plus