Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'custom_excerpt_length' not found or invalid function name in /sprzatanie-biura/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Moskitiery – czyszczenie bez tajemnic

Choć rolety, żaluzje, czy plisy spełniają ważną rolę ochronną w pomieszczeniu, nie są one w stanie zapewnić osłony przed insektami. Do tej funkcji służy przede wszystkim moskitiera dająca ochronę idealną, lecz jej mankamentem może być czyszczenie. By tak się nie stało, opowiemy Wam jak je prosto wyczyścić.

 

Nie taki diabeł straszny…

Długie użytkowanie moskitiery wiąże się z koniecznością dokładnego jej wyczyszczenia. Dla wielu osób wydaje się być to problem nie do przejścia – jak wyczyścić ją, by nie naruszyć delikatnej siatkowej struktury? Jest to jednak prostsze niż mogłoby się wydawać, o czym opowiemy już za chwilę.

 

Zadbaj o estetykę

Niesprzyjające warunki atmosferyczne, pył, kurz, zabrudzenia – wszystko to widać jak na dłoni na moskitierze. Tego typu niechciane elementy pozostawiają swój ślad nie tylko na meblach, czy oknach, ale i na osłonach okiennych, w tym moskitierach. Konieczne zatem jest wyczyszczenie jej, by brudny element nie zepsuł estetyki całego wnętrza, a także by nie ograniczać widoczności.

Czyszczenie w kilku krokach

Najważniejsze przy czyszczeniu jest podejście do akcji w sposób zadaniowy. Wytycz odpowiednie zadania, które spełniać będziesz punkt po punkcie.

 

Etap pierwszy – przygotowanie

Jeśli istnieje możliwość, rozpocznij pracę od demontażu moskitiery. Opcja taka możliwa jest w przypadku siatek montowanych na ramie drewnianej, czy też na stelażu aluminiowym. Szczególnie delikatnie zajmij się moskitierą, która przyczepiona jest za pomocą taśm samoprzylepnych lub też rzepów. Nie jest to łatwa moskitiera do zdemontowania, jednak należy zrobić to z dużą ostrożnością.
Uwaga! Nie powinno się czyścić moskitiery bez jej uprzedniego ściągnięcia, gdyż grozi to jej zerwaniem się pod wpływem ciężaru wody.

 

Czym czyścimy

Do czyszczenia moskitiery potrzebne będą wam mokra szmatka. Koniecznie użyjcie takiej, która cechuje się mokrą strukturą. Oprócz tego przyda się płyn do prania, ciepła woda najlepiej w misce, delikatny ręcznik do osuszenia moskitiery.

 

Jak czyścić

Wodę wymieszać z płynem do prania, spienić. Tak powstałą pianę nałożyć na szmatkę, którą przecieramy następnie siatkę moskitiery. Alternatywną opcją jest bezpośrednie zamoczenie siatki na około 5 minut w wannie z wodą i detergentem. Jest to jednak opcja dostępna wyłącznie dla osób, które posiadają wannę.

Dzięki kontaktowi z wodą i płynem, brud i osad rozpuszczają się.

 

Płukanie

Po wykonaniu wstępnych czynności czyszczących kolejnym krokiem jest wypłukanie moskitiery w czystej wodzie. Robimy to w analogiczny sposób w jaki wykonaliśmy pierwszy etap czyszczenia, z tą różnicą, iż tym razem zastosować musimy wodę bez żadnego dodatku.

 

Suszenie

Ten etap polega na osuszeniu moskitiery przy pomocy delikatnych i miękkich ręczników. Przyłożyć należy je po obu stronach moskitiery w sposób bardzo ostrożny i delikatny. W ten sposób wchłoną one nadmiar wody. To niezwykle istotne, bowiem dobre osuszenie moskitiery zapobiega jej odkształceniom.

 

Montaż

Po dokładnym osuszeniu moskitierę montujemy na powrót na stelażu.

Google Plus