Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'custom_excerpt_length' not found or invalid function name in /sprzatanie-biura/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Dezynfekcja biura – co obejmuje, czemu jest potrzebna

Biuro to miejsce, w którym spędza się większą część dnia. Bardzo ważne zatem, aby panujące w nim warunki były przyjazne i bezpieczne dla zdrowia. W tym celu niezwykle istotne jest nie tylko regularne sprzątanie czy posiadanie klimatyzacji oczyszczającej powietrze, ale też przeprowadzanie dezynfekcji.

Dezynfekcja – sposób na bakterie

Zadaniem dezynfekcji jest zniszczenie drobnoustrojów, które znajdują się na biurowych przedmiotach i powierzchniach: blatach biurek, fotelach, telefonach, komputerach czy drukarkach. Badania dowodzą, że w biurach znajduje się ponad 500 różnych gatunków bakterii. Do tego doliczyć trzeba wirusy, grzyby, roztocza i inne alergeny. Co prawda większość z nich jest nieszkodliwa, ale niektóre mogą wywoływać groźne choroby. To jednak niejedyny problem. Mikroorganizmy negatywnie wpływają na samopoczucie, obniżają odporność, powodują bóle głowy. Warto zatem z nimi walczyć, by stworzyć sobie optymalne warunki do pracy i zadbać o zdrowie.

Ozon – skuteczny i bezpieczny

Najpopularniejszą obecnie metodą dezynfekcji jest ozonowanie. Wykorzystuje ono bakteriobójcze właściwości ozonu, będącego silnym utleniaczem. Metoda ta pozwala nie tylko usunąć bakterie, wirusy, roztocza i grzyby, ale też przeciwdziała ich rozmnażaniu. Co więcej, pomaga się pozbyć nieprzyjemnych zapachów, takich jak pot czy dym papierosowy.

Niewątpliwą zaletą ozonowania jest to, że dociera ono do najtrudniej dostępnych miejsc. Dzięki temu można je wykorzystać do usuwania brudu i osadu zalegającego w kanałach nawiewnych wentylacji i kanalizacji i powodującego rozprzestrzenianie się chorób.

Ozonowanie jest metodą skuteczną (jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru ), bezpieczną i ekologiczną, gdyż nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych, które również mogą mieć właściwości drażniące, żrące czy toksyczne.

Czas ozonowania uzależniony jest od wielkości pomieszczenia. Najczęściej trwa ono ok. godziny lub dwóch godzin.

Google Plus