Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'custom_excerpt_length' not found or invalid function name in /sprzatanie-biura/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

10 pytań, które należy zadać firmie sprzątającej zanim podpiszemy z nią umowę – cz. I

 

Wynajęcie firmy sprzątającej, która jest naprawdę profesjonalna i której można zaufać, nie jest zadaniem prostym. Jak nie dać się zwieść pięknym, ale nie mającym potwierdzenia w rzeczywistości obietnicom?

O co pytać, by wybrać tych naprawdę najlepszych?

 

 

 

1. Jak długo zajmujecie się sprzątaniem?

Do tego, by założyć firmę sprzątającą, potrzeba stosunkowo niewiele, zarówno jeśli chodzi o doświadczenie jak i wyposażenie. Ale by utrzymać się w biznesie, nie wystarczy już tylko mop i wiaderko. Większość firm z branży znika z rynku po około roku. Jeśli zatem nie chcesz być tym, który wciąż musi szukać nowej ekipy sprzątającej, lepiej zapytaj, jak długo działa ona na rynku.

2. Czy można zobaczyć rekomendacje?

Wydaje Ci się, że sprzątanie to po prostu sprzątanie i nie wymaga ono posiadania sterty certyfikatów, tytułów firmy roku i innych dokumentów? Teoretycznie tak. Pamiętaj jednak, że pracownicy firmy sprzątającej będą przebywali w Twoim biurze czy domu pod Twoją nieobecność i muszą być ludźmi uczciwymi i godnymi zaufania. Jeśli zatem nie chcesz się niemiło rozczarować, poproś o opinie od poprzednich klientów.

3. Czy jesteście ubezpieczeni?

Odpowiednie ubezpieczenie to podstawa. Oczywiście wynajęcie firmy, która nie posiada ubezpieczenia, będzie tańsze. Jeśli jednak cokolwiek się stanie, np. osoba sprzątająca użyje nieodpowiedniego środka i zniszczy Twój drogi wełniany dywan lub też rozbije cenny wazon, firma nie będzie w stanie zrekompensować poniesionych przez Ciebie strat. Jedyne co od niej możesz wówczas otrzymać to przeprosiny i rachunek za wykonaną usługę. Zawsze więc weryfikuj informacje dotyczące ubezpieczenia. I pamiętaj, samo zapewnienie właściciela firmy nie wystarczy. Poproś, by pokazał Ci odpowiedni dokument potwierdzający ubezpieczenie i jego wysokość.

4. W jaki sposób sprawdzacie swoich pracowników?

Wiarygodność pracowników jest nie mniej istotna niż samej firmy. Pamiętaj bowiem, że o ile to z firmą podpisujesz umowę na wykonanie usługi, o tyle do domu wpuszczasz jej pracownika. Zapytaj zatem czy firma sprawdza referencje oraz przeszłość osób, które zatrudnia. I w jaki sposób to robi. W końcu to bardzo ważne, pod czyją opieką będziesz zostawiać dorobek całego życia.

5. Czy Wasi pracownicy są ubezpieczeni?

Sytuacja, w której obca osoba zrani się w Twoim domu, straci przytomność, potknie się i przewróci, jest zawsze problematyczna. Jeśli zatem nie chcesz się martwić o podobne wypadki, dopytaj o ubezpieczenie pracowników.

Google Plus